O nás

100% ZDRAVIA ZO 100% MLIEKA

Na Slovensku sme patrili medzi prvých, ktorí sa dali na cestu ekologického poľnohospodárstva. A keďže žiadne domáce skúsenosti neboli k dispozícii – najmä so živočíšnou výrobou a produkciou mlieka v bio kvalite – sami sme si určili a vytyčovali hlavné pracovné postupy a práce, spĺňajúce požiadavky ekologického poľnohospodárstva.

pohľad na kravy

V začiatkoch veru boli aj problémy, ktoré sa len ťažko prekonávali. Napriek tomu sme sa nevzdávali a vďaka prístupu pracovníkov sme problémy zdolali.
Pravidelne sme sa zúčastňovali prednášok a školení, uskutočnených nielen na území Slovenska, ale aj v zahraničí. Preštudovali sme množstvo predpisov a vedeckých publikácií o ekologickom poľnohospodárstve. Navštívili sme mliečne farmy v Taliansku, Maďarsku, Rakúsku aj Nemecku len preto, aby sme zbierali skúsenosti.

Na týchto návštevách sme sa stretli s úspešnými farmármi, ktorí nám aj napriek  počiatočným neúspechom pomohli, aby sme nestratili chuť pokračovať ďalej v produkcii bio surovín. Predsavzatie týchto farmárov produkovať niečo zdravšie nás veľmi povzbudilo. Taktiež sme využili každú príležitosť zúčastniť sa konferencií a organizovaných výstav s témou bio potravín po celej Európe.

Dnes už môžeme hrdo  konštatovať, že na Slovensku patríme k najväčším producentom ekologického poľnohospodárstva.

Prácu nášho mladého pracovného kolektívu riadime v duchu “zdravšie sa stravovať = lepšie žiť”.